Whatsapp
Alternate Text
img

10

Ağu

Bir Takvim Yılı İçerisinde Toplam 50 Ton Tehlikeli Madde ile Faaliyetim Yoksa Ne Yapmalıyım?

Ağu 10, 2021

Tüm faaliyet kollarında (alıcı–boşaltan–gönderen–yükleyen–dolduran–paketleyen–taşıyan) toplam tehlikeli madde faaliyeti bir takvim yılı içerisinde 50 ton altında kalan ve Sınıf 1, Sınıf 6.2, Sınıf 7 ile işlem yapmayan firmalar; öncelikle bakanlıkça yetkilendirilmiş bir Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı Kuruluşu (TMGDK)’nun hazırlayacağı EK-3 raporu ile birlikte Tehlikeli Madde Faaliyet Belgesi (TMFB) çıkartılmalıdır.

Firma faaliyetinin yıllık 50 tonun altında olduğunu resmi evraklarla raporlandıktan sonra bu raporu Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın Bölge Müdürlüğü'ne sunarak muafiyet hakkı kazanmalıdır. Bu işlem her yılın ocak ayında tekrarlanarak muafiyet güncellenmelidir.

Bu raporlama ve işlem takiplerini sadece yetkilendirilmiş TMGD kuruluşları yapabilmekte olup bünyesinde TMGD bulunduran firmalarda TMGDK’lardan hizmet almak zorundadır. Yıllık faaliyet 50 ton ya da üstünde gerçekleşiyor ya da firma Sınıf 1, Sınıf 6.2, Sınıf 7 ile işlem yapıyor ise muafiyet yerine Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı ataması yapılmalı ve hizmet alınmalıdır.

Last Text

Reach Nedir ,Reach, Reach Yönetmeliği
Reach Nedir ? Kas 24, 2021
Konşimento , Konşimento Nedir,Taşıma Senedi
Konşimento Nedir Kas 05, 2021