Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı Hizmetleri

ADR / IMDG / RID

Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı, İş Sağlığı ve Güvenliği ya da Çevre Danışmanlığı sektörleri ile karıştırılabilmektedir.
Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı’nın diğer benzer sektörlerden farkı; Tehlikeli Madde ile faaliyeti olan firmaların tehlikeli madde ile faaliyetlerinin bütününü, (alıcı, boşaltan, yükleyen, gönderen, paketleyen, dolduran, taşımacı, tank-tank konteyner işletmecisi) araçların yeterliliğini, varsa alınması gereken..

Ayrıntılı Bilgi

Çok Modlu Taşımacılık Hizmetleri

ADR, RID, IMDG, IATA ve ICAO

Tehlikeli madde gönderilerinizi Karayolu (ADR) ile gönderirken Taşıma Evrakı oluşturulmalıdır.
Aynı şekilde Tehlikeli Maddelerinizi Karayolu+Denizyolu+Havayolu ile gönderirken en az 2 modu kullanıyorsanız Tehlikeli Madde Deglerasyon Formu oluşturmalısınız. Bu forma Çok Modlu Tehlikeli Madde Taşıma Evrakı’da denmektedir.
TMGD TR MÜHENDİSLİK olarak, bütün modlarda yetki sahibi mühendis Danışman ekibimiz ile her gönderinizi en hızlı ve güvenli şekilde göndermeniz için daima yanınızdayız.

Ayrıntılı Bilgi

ADR Belgelendirme Hizmetleri

Tehlikeli Madde Faaliyet Belgesi

Tehlikeli Maddelerin faaliyetleri ile ilgili birçok farklı belge türü bulunmaktadır.
Örnek vermek gerekirse, Tehlikeli Madde Faaliyetinde bulunan bir işletme Tehlikeli Madde Faaliyet Belgesi (TMFB), Tehlikeli Madde Faaliyetinde bulunan bir kıyı tesisi Tehlikeli Madde Uygunluk Belgesi (TMUB), Tehlikeli Madde taşıyan araçlara ait muayene ve ADR belgeleri (araç türüne, yaşına ve tehlikeli madde türüne göre değişiklik gösterebiliyor), Tehlikeli Madde taşıma yetki belgeleri gibi..

Ayrıntılı Bilgi

Kimyasalların Kaydı, Değerlendirilmesi, İzni ve Kısıtlanması

KKDİK

Kimyasalların Kaydı, Değerlendirilmesi, İzni ve Kısıtlanması konusu Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın yapmış olduğu sınav değerlendirmesi sonucu Kimyasal Değerlendirme Uzmanı olmaya hak kazanmış yetkin kişiler tarafından yürütülmektedir.
TMGD TR MÜHENDİSLİK bünyesinde bulunan Çevre ve Kimya Mühendislerinden oluşan tecrübeli ve yetkin KDU ekibimiz ile sizlere her zaman destek olmaya hazırız.

Ayrıntılı Bilgi

Patlamadan Korunma Dokümanı Hazırlanması ve Operasyon Yönetimi

PKD

İşçi ve işin sağlığını korumak için atılmış en önemli kitlesel adımlardan birisi de Patlayıcı Ortamları ve önleyici önerileri içeren Patlamadan Korunma Dökümanı Hazırlığıdır.
Patlayıcı ortamlarından korunmak – risk ve potansiyel tehlike boyutunu belirleyip önlem almak için oluşturulan, tecrübe ve mühendislik ilkelerini birleştirerek hazırlanması gereken geniş kapsamlı bir dokümandır.

Ayrıntılı Bilgi

Güvenlik Bilgi Formu Güncellenmesi, Oluşturulması ve Çeviri yapılması

GBF

Sektör içerisinde birçok eski ve gerçeği yansıtmayan geçersiz GBF (MSDS) bulunmaktadır.
Yaşanan kazalarda bilgi kirliliği üreten Güvenlik Bilgi Formları yani MSDS ler sebebi ile yanlış müdahaleler sonucu iş ve işin sağlığı açısından ciddi sonuçlar oluştuğu gözlemlenmiştir.
Kimyasal Değerlendirme Uzmanlarımız (KDU) tarafından son yönetmeliklere uygun, Tehlikeli – Tehlikesiz tüm ürünleriniz için..

Ayrıntılı Bilgi

Çevre Danışmanlık Hizmetleri

www.cevretrmuhendislik.com

Çevre Danışmanlık Hizmetlerimiz TMGD TR Mühendislik Limited Şirketinden tamamen bağımsız fakat çalışma sistem ve prensipleri bire bir olarak iler…

Ayrıntılı Bilgi

Endüstriyel Arıtma Proje ve Çözümleri

Arıtma ve Endüstriyel Sistemler

ENDÜSTRİYEL ARITMA SİSTEMLERİ
ATIKSU ARITMA SİSTEMLERİ
DİĞER ENDÜSTRİYEL ÜRÜNLER
ENERJİ TESİSLERİ

Ayrıntılı Bilgi

Eğitim Hizmetleri

TMGD TR Mühendislik

Bu eğitimler firmalara ve sektörlere göre değişiklik göstermektedir. Personel normal şartlarda çalıştığı ortamda çalışmasını sürdürürken çalışmas…

Ayrıntılı Bilgi

IATA Yetkisiyle Hava Kargo Gönderi Hizmetleri

www.trfreightline.com

TR Freight&Logistics istenilen bölgeden gönderinizi alarak istediğiniz Hava Alanına gönderinizi hava yolu ile iletir.

Ayrıntılı Bilgi