Genel

Yıllık Faaliyet Raporu

TMGD Mühendislik tehlikeli madde yillik faaliyet

Danışmanlık Hizmeti veren bir TMGD’nin her yılın ilk üç ayında gerçekleştirebileceği yükümlülüklerden biri de Yıllık Faaliyet Raporlarıdır. Bir TMGD, hangi yılda bulunuyorsa, bir yıl geriden takip eden yılın, alınan , atık veya kimyasal olarak gönderilen , atık veya ürünün paketlenen, öz mal aracı varsa bu araçla taşınan, atık veya ürün olarak tankerle bir gönderim varsa doldurantank konteyner –portatif tank sahibi faaliyet miktarlarının, E-Devlet sistemi üzerinden Ulaştırma Bakanlığına bildirimini sağlamalıdır. ( Örneğin 2022 yılında isek, 2021 ‘in verileri talep edilmesi gerekir ayrıca Faaliyet Raporu için miktarları talep edilen maddeler, UN numaraları olan maddeler olacaktır. )

Miktarlar elde edildikten sonra kimyasal maddeler, UN numaralarına istinaden sınıflarına ayrılır. Belirlenen miktarlar her bir sınıf için faaliyetlerine göre E-Devlet sistemi üzerinden kayıt edilir.

Yıllık Faaliyet Raporu girişini sırasıyla anlatacak olursak;

  1. E-devlet sistemine giriş yapılacaktır.
  2. E-devlet sistemine U-Net otomasyon sisteminde tanımlanan imza yetkilisi ya da imza yetkilisi tarafından noter onaylı yetki verilmiş ve U-Net otomasyon sisteminde tanımlanmış sigortalı firma çalışanı tarafından giriş yapılacaktır.
  3. U-Net otomasyon sistemine tanımlı yetkili tarafından sisteme giriş yapıldıktan sonra, arama bölümüne “ TMGD Rapor İşlemleri ” yazılacak ve aratılacaktır. NOT : “TMGD Rapor İşlemleri” yazdıktan sonra lütfen ENTER’ a basmayınız. Arama simgesine basınız.
  4. TMGD Rapor İşlemleri aramasından sonra “Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı / TMGD Rapor İşlemleri (İşletme/TMGDK Girişi)” seçeneğine giriş yapılacaktır.
  5. Bu aşamada ;*İşletme / TMGDK Vergi No / TC Kimlik No kısmına firmanızın vergi numarası yazılacak ,*Türü seçeneği İŞLETME olarak seçilip Devam Et butonuna basılacaktır.
  6. “Onay Bekleyen Faaliyet Raporu Sayısı” kısmında 1 adet giriş yapıldığı gözükmektedir. “Rapor Listeleri” kısmında Görüntüle botuna basılacaktır.
  7. “Tehlikeli Madde Faaliyet Raporu Listesi” kısmında Rapor Yılının 2020 yılına ait olduğu ve faaliyet raporunun tarafınıza Onaya Gönderildiği gözükmektedir. “İşlem” kısmında Onayla botuna basılacaktır.
  8. Bu aşamada; İST.U.NET.TMFB.34.1111111 gibi belgenin 2021 yılındaki Faaliyet Raporu Onaylandı. ibaresi gözükecektir. İndir butonuna tıklayarak Faaliyet Raporunuzu indirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir